SHOP NOW TR

Royal Turkish Schools İstanbul

We are a Turkish language school right at the heart of downtown Istanbul and we offer a wide range of Turkish language courses and services to make your stay unforgettable.

Language & Training +90 (242) 243 42 43 Gümüşsuyu, Mete Cd. No:20, 34437 Beyoğlu/İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

You want to learn modern Turkish because your company is having business with Turkey? Or do you want to learn the language because you own a house in Antalya, Istanbul or Izmir and you would like to chat with your neighbours and Turkish friends?

 We are a Turkish language school right at the heart of downtown Istanbul and we offer a wide range of Turkish language courses and services to make your stay unforgettable. Turkish only! Intensive Learning Experience
From the first day on, you will learn very fast because all our classes will be held in Turkish only and after a few days you will see how fast you have improved. You can choose between:
● standard Turkish language courses
● intensive Turkish language courses
● private Turkish lessons
● one-to-one online live Turkish lessons
With our friendly team we arrange everything: from pick up at the airport to arrangement of accommodation or private trips in your leisure time.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today 09:00-17:00
Saturday Closed
Friday 09:00-17:00
Thursday 09:00-17:00
Wednesday 09:00-17:00
Tuesday 09:00-17:00
Monday 09:00-17:00
Sunday Closed

Price Range

Price Range

Statistic

  • 1176 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

Language & Training

Checkout Latest News And Articles From Our Blog

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul