SHOP NOW TR

Istanbul Congress Center

Istanbul Congress Center is an international congress and event destination, boasting world-class technological infrastructure, experienced staff, and a high-quality service it offers to visitors.

Convention & Fairs +90 212 244 42 13 Harbiye, Darülbedai Caddesi No:3, 34367 Şişli/İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

THE BIGGEST CONGRESS CENTER IN ISTANBUL


Istanbul Congress Center is an international congress and event destination, boasting world-class technological infrastructure, experienced staff, and a high-quality service it offers to visitors. Spanning an area of 120.000m2 on a total of eight floors, Istanbul Congress Center hosts social, cultural and professional events of all kinds, including but not limited to national and international congresses, conferences, symposiums, corporate meetings, fairs, exhibitions, concerts, musicals, and theater and movie premieres.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 668 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul