SHOP NOW TR

The St. Regis Istanbul

Capture possibilities at The St. Regis Istanbul, where timeless glamour and modern innovation meet.

Hotels +90 212 368 00 00 Mim Kemal Öke Cad. No: 35, Nişantaşı, Şişli,İstanbul, Turkey 34367
0 / 10 Ratings

Description

Capture possibilities at The St. Regis Istanbul, where timeless glamour and modern innovation meet. Nestled by the cosmopolitan Nişantaşı District, our 5-star luxury hotel offers Istanbul's best address, surrounded by designer boutiques, luxury fashion brands, local eateries and European edifices of the Art Deco and Art Nouveau eras. With Turkey's extraordinary sights within reach, the hotel provides a shining beacon of hospitality, featuring our signature St. Regis Butler Service to attend to your needs. Experience exquisite rooftop dinner at Wolfgang Puck's Spago or savor international cuisine on the verdant terrace of St. Regis Brasserie. Luxuriate with a bespoke treatment inside our Iridium Spa, before drifting off to sleep in our award-winning hotel suites, adorned with original artwork and discreet balconies overlooking tomorrow's adventures.

Photos

Video

Tags

Visit Hotels

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 693 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul