SHOP NOW TR

Sub Karaköy

Given the boggling variety of architectural and design styles that crowd the eye in Istanbul

Best of Hotels +90 212 243 00 05 Necatibey Cad. 91; 34425, Karaköy Istanbul
0 / 10 Ratings

Description

Given the boggling variety of architectural and design styles that crowd the eye in Istanbul, perhaps we shouldn’t be surprised to find the industrial-chic SuB Hotel in Karaköy (née Galata), the ancient commercial and cultural core of the city. And yet, let’s be honest: it is a bit of a surprise. SuB Hotel, quirky capitalization and all, looks more like a place you’d find in Greenpoint (Brooklyn) or Neukölnn (Berlin) than in the oldest part of one of history’s great crossroads of civilizations.

Photos

Video

Tags

Visit Hotels

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 405 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul