SHOP NOW TR

Royal Turkish Language School


Do you want to learn modern Turkish because your company is having business with Turkey?

Or do you want to learn the language because you own a house in Antalya, Istanbul, or Izmir and you would like to chat with your neighbors and Turkish friends?


Iamistanbul offers you a Turkish language school right at the heart of downtown Istanbul and a wide range of Turkish language courses and services to make your stay unforgettable. Turkish only! Intensive Learning ExperienceFrom the first day on, you will learn very fast because all classes will be held in Turkish only and after a few days you will see how fast you have improved. You can choose between:
● standard Turkish language courses
● intensive Turkish language courses
● private Turkish lessons
● one-to-one online live Turkish lessons


And...

You will have a special discount with Iamistanbul! Contact us and get your code right away!

Etiya Res Admin

After writing about all things food and lifestyle in Istanbul for over a decade, a typical day in Reysen’s life might involve attending a boutique launch, followed by a cocktail-menu tasting and dinner at a hot new restaurant. No surprise then, that this born-and-raised Istanbul

More posts by Etiya Res:
Join Our Network

List your Company & easily reach the visitors of Istanbul.

DETAILS

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul