SHOP NOW TR

Mall Of Istanbul Shopping Mall

Massive venue with global chain stores & eateries, a movie theater & indoor amusement park!

Shopping Malls +90(212) 801 10 00 Süleyman Demirel Bulvarı Mahmutbey Başakşehir / İstanbul
0 / 10 Ratings
Description

International Shopping Centers Council (ICSC) by the 'World's Best AVM'si' selected, Turkey's largest shopping, entertainment and living center Mall of Istanbul, Istanbul's Ataturk Airport in Başakşehir from developing regions TEM Motorway, linking It is located on the junction. Turkey's largest domestic real estate investor Grandchildren REIT implemented by May 23, 2014, the Mall of 350 stores and serves thousands of brand services in Istanbul.


Mall of Istanbul, which offers shopping, culture-arts and entertainment under the same roof; Turkish and international exhibits of theatrical works and art lovers to meet the MOU the concerts of successful artists from each Stage, Europe's largest indoor amusement park MOİPARK, Turkey's largest cinema complex adds value to the shopping concept all over Europe mainly from Turkey with Cinetech.

Listing Amenities

Photos

Video

Maps

Comments

arthur

Perfect destination for travelers

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
Today 10am -10pm
Monday 10am -10pm
Wednesday 10am -10pm
Tuesday 10am -10pm
Thursday 10am -10pm
Friday 10am -10pm
Saturday 10am -10pm
Sunday 10am -10pm
Price Range

Price Range

Statistic

  • 24 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

Shopping Malls

Checkout Latest News And Articles From Our Blog

IamIstanbul, Istanbul a açılan kapı

Dev imparatorlukların ana şehri İstanbul.

 

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul