SHOP NOW TR

Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre

Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre - ICEC, the very first and the leading convention and exhibition centre of Istanbul has been the driving force of the Turkish meeting industry for almost a quarter of a century.

Convention & Fairs +90 212 373 11 00 Gümüş Cad. No:4 34367 Harbiye / İstanbul / Türkiye
0 / 10 Ratings

Description

Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre - ICEC, the very first and the leading convention and exhibition centre of Istanbul has been the driving force of the Turkish meeting industry for almost a quarter of a century.

Located at the heart of the City, within walking distance to almost 10.000 hotel rooms, Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre - ICEC has been the venue for countless international meetings and congresses during its 24 years of operation of excellence.

 Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre – ICEC with its wide halls and inspiring meeting rooms has the capacity to host many events simultaneously. The main building and the Rumeli Hall with it's stunning view of the bosphorus, technological structure and innovative services are capable of hosting many events from congresses to meetings, fairs to exhibitions, cocktails to gala dinners, film premieres to cultural events at the national and the international level.

Istanbul Lutfi Kirdar International Convention and Exhibition Centre – ICEC has a strong customer-centric team who value collaboration and communication. This is another reason why the venue has become the most preferred convention and exhibition centre of Istanbul.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 58 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbul a açılan kapı

Dev imparatorlukların ana şehri İstanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul