SHOP NOW TR

image4io

image4io, for websites and mobile apps visual optimization, CDN, storage and digital is a SaaS solution that offers asset management.

Startups +90 850 885 4454 Reşitpaşa, Katar Cd No:4, 34460 Sarıyer/İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

image4io, for websites and mobile apps visual optimization, CDN, storage and digital is a SaaS solution that offers asset management.

Freemium business model and for intensive use has customized packages. It targets strategists and IT managers.

Websites and mobile apps the loading speed of your images and web pages, conversion and bounce rates Solves (KPI) problems.

Hosting images, e-commerce, content sites and mobile applications are target customers.

Image4io; budget (cost), time and people saves resources. CDN + optimization + retaining the site visitor with storage, site bounce, page view indicators with the best and fast performance improves.

The target market is the CDN and SaaS market. market's annual growth rate (CAGR) of 32.8% $ 30.89 billion in 2022, while the SaaS market Reach $ 76 billion in 2020.


Customers,

pantenealtinkelebekodulleri.com

emlaktown.com, notedu.com,

narimaj.com

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 693 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul