SHOP NOW TR

Horhor Antiques Bazaar

The biggest place in Istanbul and even in the world is the Horhor Antiques Bazaar in Aksaray.

Antique shopping +90 532 789 06 14 İskenderpaşa, Kırma Tulumba Sk. 1/140, 34080 Fatih/İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

The biggest place in Istanbul and even in the world is the Horhor Antiques Bazaar in Aksaray. In the bazaar, which hosts more than 200 shops, you can find many items from the Ottoman period from antiques from Europe. In the bazaar where you will feel as if you are going through a time tunnel, you can have it by examining many products, from very small products to furniture. In the bazaar, which hosts more than 200 shops, you can find many items from the Ottoman period from antiques from Europe. In the bazaar where you will feel as if you are going through a time tunnel, you can have it by examining many products from very small products to furniture.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 1889 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul