SHOP NOW TR

FRÖBEL Istanbul

The quality, flexibility and innovative orientation of FRÖBEL institutions make Fröbel a competent partner for children, parents and all institutions.

Family & Childcare +90 216 323 44 07 Merkez Mh. Şahinkaya Cd. Türk Alman Üniversitesi Kampüsü No:86 34820 Beykoz-Istanbul
0 / 10 Ratings

Description

In FRÖBEL institutions, pedagogical daily life is shaped according to the needs and interests of children. Everyday life is shaped by an openness that gives children the opportunity to develop their personality, give them time for individual education and development processes, and encourage relationships with other children and adults. There is an open and play-based pedagogical education in our day institutions for children. This pedagogical education is enriched by a trilingual and multicultural environment. The distinctive feature of pedagogical work is the striking of a good balance between continuity and the current need of the participants and the evolving change.


The quality, flexibility and innovative orientation of FRÖBEL institutions make Fröbel a competent partner for children, parents and all institutions.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today

Price Range

Price Range

Statistic

  • 830 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul