SHOP NOW TR

Dentince Istanbul

Dentince Istanbul is a modern dental facility in Turkey offering a range of general and specialist dental services to both local and international patients from across Europe.

Dental Health +90 216 345 21 83 Eğitim mah. Patika yol sok. Ceren Apt. No:4/1 Kuyubaşı Kadıköy / İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

Dentince Istanbul is a modern dental facility in Turkey offering a range of general and specialist dental services to both local and international patients from across Europe.

Under the leadership of Dr Deniz and Dr Murat Ince, the clinic provides accurate treatment options to meet health, functional, aesthetic and budgetary requirements. Turkey is a popular dental tourism destination, and Dentince welcomes overseas patients by providing value-for-money dental care that meets internationally-recognized standards.

The team of dental professionals at Dentince undertake ongoing training to keep abreast of new developments and techniques in order to deliver the most up-to-date treatments to their patients. Dentists here are highly-skilled and the clinic provides expertise in areas that include aesthetic dentistry, periodontics, prosthetics, oral and maxillofacial surgery, endodontics and children’s dentistry.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today 09:30–19:00
Monday 09:30–19:00
Tuesday 09:30–19:00
Wednesday 09:30–19:00
Thursday 09:30–19:00
Friday 09:30–19:00
Saturday 09:30–19:00
Sunday Closed

Price Range

Price Range

Statistic

  • 1018 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul