SHOP NOW TR

Ara Cafe

The interior of this Beyoğlu favourite is lined with awe-inspiring photographs taken by legendary Turkish-Armenian photographer Ara Güler, the café's owner and namesake.

Restaurant & Cafes +90 212 245 41 05 Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Tosbağa Sokak, No 2, Beyoğlu, İstanbul
0 / 10 Ratings

Description

The interior of this Beyoğlu favourite is lined with awe-inspiring photographs taken by legendary Turkish-Armenian photographer Ara Güler, the café's owner and namesake. The menu and drinks are dependable if a bit overpriced, while both interior and exterior settings make for a great place to sit and enjoy the surrounding buzz of the area.

Photos

Video

Maps

Comments

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Business Hours

Today 09:00-23:30
Thursday 09:00-23:30
Wednesday 09:00-23:30
Tuesday 09:00-23:30
Monday 09:00-23:30
Friday 09:00-23:30
Saturday 10:00-23:30
Sunday 10:00-23:30

Price Range

Price Range

Statistic

  • 840 Views
  • Likes
  • 0 Ratings

Rating Average

0.00/10
Average

Claim your free business page to have your changes published immediately. Claim this business

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul