SHOP NOW TR
SHOP info@iamistanbul.com

e-Book: The Capital of three empires : Istanbul

Magnificent Istanbul, Glorious History (Istanbul, more than a city Book 1) Kindle Edition


Amazon purchase link: The main center of giant empires is Istanbul.
Istanbul has been a central trade center embracing other cultures for thousands of years. We are launching a brand new ebook series to learn more about this magnificent, colorful and historical city, including its cultural diversity, rich history and flavors.

In this series, where you can find everything about Istanbul with its history, nature, colorful city and delicious food, as the "IamIstanbul.com" team, we offer all our knowledge and expertise to visitors who want to travel to Istanbul, live in this beautiful city or turn every minute you spend into a wonderful experience. We are preparing a guide that contains a lot of information. In the first part of the ebook series, we wanted to give you information about the deep history of Istanbul.

Enjoy reading

See Your Location For Services!

Price €2.99

Services Included in the Price Free

Extra Services 0

  • ( €)

IamIstanbul, Istanbulun en buyuk dijital platformu

Dev imparatorluklarin ana merkezi Istanbul.

 

Discover Istanbul

İstanbul, binlerce yıldan beri diğer kültürleri kucaklayan merkezi bir ticaret merkezi olmuştur. Kültürel çeşitliliğinin, zengin tarihi ve lezzetleri dahil olmak üzere bu muhteşem renkli ve tarihi şehir hakkında daha fazla bilgi edinilmesi için yepyeni bir proje hayata geçirildi. 

Tarihi, doğası, rengarenk şehri ve lezzetli yemekleri ile İstanbul hakkında her şeyi bulabileceğiniz platform "IamIstanbul".

Discover Istanbul

Bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile İstanbul'a seyahat etmek, bu güzel şehirde yaşamak yada geçridiği her dakikayı harika bir deneyime dönüştürmek isteyen ziyaretçilere birçok bilgiyi barındıran bir platform hazırladık. 

Discover Istanbul

IamIstanbul.com, şehire turizim yada yaşama amaçlı gelen ziyaretçilerin İstanbul'da neler yapabileceklerini, şartları, yaşam ve gezi faaliyetlerini ve görmeleri gereken en iyi yerler hakkında bilmeleri gereken her şeyi keşfetmeleri için kaynaklar sağlamayı amaçlamaktadır. 

 

iamistanbul